Zaujímavosti

Zaujímavosti
Loading...

Enzýmy sú biologické čistiace látky, ktoré pôsobia konkrétne na určité druhy škvŕn. Existujú rôzne druhy enzýmov a každý z nich sa zameriava na odstraňovanie určitých druhov škvŕn a nečistôt (tuk, škrob, bielkoviny...). Každý enzým obsiahnutý v receptúrach značky Persil funguje ako katalyzátor a počas pracieho cyklu sa aktivuje viac než raz, aby úplne odstránil všetky čiastočky nečistôt. A to aj pri nízkych teplotách. Enzýmy musia byť uvedené na obale v súlade s nariadením EÚ o detergentoch, a to bez ohľadu na ich koncentráciu.

Viac o enzýmoch Persil

Hlavné enzýmy používané v receptúrach značky Persil sú proteázy, amylázy a celulázy:

 

Proteázy

Odstraňujú nečistoty na báze bielkovín, ako sú vajce, krv a mlieko

 

Amylázy

Odstraňujú škvrny na báze cukru a škrobu, ako sú cestoviny, zemiaky, ryža a obilniny

 

Celulázy

Vyhladzujú textílie, ošetrujú farby, zachovávajú belosť a pôsobia proti vzniku hrčiek

Ako používame enzýmy?

Ako používame enzýmy?
Loading...

Značka Persil neúnavne vyvíja najmodernejšie enzýmy, ktoré sú prispôsobené meniacim sa zvykom v spoločnosti a účinne odstraňujú aj najnovšie typy škvŕn. Enzýmy aktívne za studena navyše pomáhajú odstraňovať škvrny už pri nízkych teplotách prania, napríklad pri 20 alebo 30 °C.

Nájdite dokonalý výrobok pre vaše potreby

Citlivá pokožka

Gél Persil Sensitive a Sensitive Megaperls boli vyvinuté pre ľudí s citlivou pokožkou. Receptúry týchto výrobkov, ktoré sú mimoriadne znášanlivé s pokožkou, obsahujú špeciálne vyvinuté vonné látky vhodné pre alergikov a neobsahujú žiadne farbivá.

Hygienická čistota

Čistá bielizeň prispieva k zdravému prostrediu pre vás a vašu rodinu. Naše výrobky Persil s technológiou hĺbkového čistenia udržia vašu bielizeň hygienicky čistú.