Skip to Content

Ponorte sa do histórie produktov Persil

Od roku 1907

Od roku 1907

Persil je prvým samočinne pôsobiacim pracím prostriedkom v Nemecku.

Úspechom chemikov zo spoločnosti Henkel v roku 1907 začala revolúcia v procese prania. Kombináciou kremičitanu sodného s perboritanom sodným vytvorili novú receptúru, ktorá pri vyváraní bielizne vytvárala bubliny kyslíka. Na rozdiel od chlóru používaného dovtedy, sa tak vybielila bielizeň veľmi jemným spôsobom a nezanechávala na nej žiadny zápach. A okrem toho: oslobodila ženy v domácnosti od vyčerpávajúceho a časovo náročného  drhnutia, miešania a klepania bielizne.

Prvý samostatne aktívny prací prostriedok bol na svete: Persil. Jeho názov bol odvodený z dvoch hlavných komponentov: "perborate and silicate"

Biela dáma odštartovala svoju reklamnú kampaň na Persil.

Známa postava pre celé generácie ľudí:  Dáma bola oblečená celá v bielom a vo svojej ľavej ruke niesla balíček Persilu.

Bola vytvorená známym berlínskym karikaturistom Kurtom Heiligenstaedtom, ktorý bol v roku 1922 poverený vytvoriť plagát pre Persil.

Avšak Biela dáma nebola v žiadnom prípade vymyslenou postavou. Mala 18 rokov a bola umelcovou priateľkou. Heiligenstaedt ju odprevadil do obchodu s módnym oblečením, aby si tam kúpila biele šaty. Potom, v klobúku vo florentínskom štýle a balíčkom produktu v ruke, mu pózovala ako model. Od toho obdobia bolo možné tento dekoratívny výsledok vidieť na kovových reklamných nápisoch, plagátoch, na štítoch domov a pouličných hodinách. Po mnoho desaťročí – reinkarnovaná a oblečená vždy podľa poslednej módy – zostávala biela dáma ústrednou reklamnou postavou Persilu.

Vojna skončila, Persil sa vracia.

Zdá sa, že asi každý očakával, že to príde. Keď sa Persil opäť objavil v obchodoch po druhej svetovej vojne, 75 percent zásob bolo takmer v momente vypredaných. Pre mnoho ľudí bol Persil znakom návratu k normálnemu životu, k mieru.

Persil 59 – Doposiaľ najlepší Persil.

Prvý syntetický univerzálny prací prostriedok v Nemecku priniesol tiež Henkel. Bol pomenovaný Persil 59 podľa roku, kedy bol uvedený na trh. Syntetické aniónové tenzidy, zosilňovač peny a svieži parfum boli novými zložkami doposiaľ najlepšieho Persilu. Po prvýkrát bola komunikačnými aktivitami poverená profesionálna reklamná agentúra. Bolo zmenené nielen zloženie – ale do značnej miery aj balenie.

Persil 65 – s kontrolovanou penivosťou, dobrá starostlivosť o bielizeň.

V šesťdesiatych rokoch prišli do módy moderné bubnové práčky. Pracie prášky sa museli prispôsobiť, aby držali krok s týmto pokrokom. Preto 1. januára 1965 Henkel uviedol na trh svoj nový Persil 65. Špeciálnym znakom tohto univerzálneho pracieho prostriedku bolo to, že obsahoval látky, ktoré kontrolovali tvorbu peny rovnako ako aj funkciu teploty – dôležitú a nevyhnutnú podmienku pre pranie v automatických práčkach.

Persil 70 – Jednoznačne “Náš najlepší”.

Ako bio-aktívny univerzálny prací prostriedok bol nový Persil 70 vytvorený na to, aby bojoval aj proti tomu najodolnejšiemu znečisteniu. Ponúkal ochranu bielizne až do hĺbky vlákien a to pre všetky typy tkanín – čo v sedemdesiatych rokoch znamenalo aj všetky syntetické tkaniny. Keď sa v obchodoch objavil Persil 70 s novým dizajnom, bol už k dispozícii nielen v Nemecku, ale takmer v celej Európe.

Persil - Niečo, na čo sa môžete spoľahnúť.

Henkel opäť raz zmenil a vylepšil zloženie svojho produktu. Po prvýkrát boli do práškového pracieho prostriedku pridané látky, ktoré chránili pracie práčky proti korózii.

Bol predstavený nový slogan, ktorý sa mal natrvalo zapísať do mysle ľudí: Persil - Niečo, na čo sa môžete spoľahnúť.

Persil Liquid – alternatíva k prášku.

Henkel opäť rozšíril svoju paletu Persilu. Tentokrát o produkt – Persil Liquid – tekutý Persil, ktorý spôsobil revolúciu a vyplnil existujúcu medzeru na vtedajšom trhu.

So svojim vysokým obsahom povrchovo aktívnych látok  sa stal veľmi účinným prostriedkom na odstránenie škvŕn aj pri nízkych teplotách do 60 °C.

Persil Supra – Vysoko koncentrovaná čistota.

Henkel pokračuje v uľahčovaní života pre ženy v domácnosti. Persil Supra v 2-kilogramovom balení vydrží rovnako dlho ako 3-kilogramové balenie klasického prášku Persil. Bolo to možné dosiahnuť procesom koncentrovania pracieho prášku. Prášok Persil Supra bol lisovaný a jeho váha bola znížená použitím efektívnejších aktívnych zložiek. Okrem toho, Henkel uviedol Persil bez obsahu parfumu - prací prášok, ktorý neobsahoval žiadne vonné látky.

Persil Color – Ochrana pre žiarivé farby.

Persil Megaperls® Perly namiesto prášku.

Výskumníci spoločnosti Henkel pracovali 5 rokov, kým vyvinuli metódu, ktorá umožňovala takú vysokú koncentráciu aktívnych zložiek. Zlom sa dosiahol vďaka úplne novej technológii výroby - a novej generácii pracích prostriedkov: Perly namiesto prášku. 290 mililitrov klasického prášku mohli byť nahradené 95-mi mililitrami nového pracieho prostriedku.

Persil Tabs: tablety na pranie

Jednoduchosť je magické slovo. Ako môžeme spraviť pranie bielizne rýchle a jednoduché pre našich zákazníkov? Henkel našiel riešenie: univerzálny prací prostriedok vo forme tabliet. Persil Tabs obsahujú vysoko koncentrované  aktívne látky jasne viditeľné vďaka rôznej farbe. Preddávkované Persil Tabs stačí vložiť do dávkovača a pranie môže začať!

Persil Sensitive: Pre ľudí s citlivou pokožkou.

Vytvorený špeciálne pre ľudí s citlivou pokožkou a tých, ktorí trpia alergiami. Henkel a Nemecká asociácia alergikov a astmatikov spoločnými silami vyvinuli produkt, ktorý má nielen tradične vysoký prací účinok, ale zároveň nedráždi pokožku: Persil Sensitive.

Persil LIQUITS®: Tekutý prací prostriedok v tuhej forme.

Ďalšia inovácia: tekutý prací prostriedok v predpripravených dávkach. Už žiadne ďalšie odmeriavanie a rozlievanie. Persil LIQUITS® sa jednoducho umiestni na bielizeň do bubna práčky. Špeciálny filmový obal sa úplne rozpúšťa už pri nízkej teplote a prací prostriedok, ktorý obsahuje sa uvoľňuje priamo do bielizne. Jednoduché a praktické riešenie.

Persil Color Gel: Zdokonalený účinok už pri 30 °C.

Nový, ešte účinnejší Color Gél zaručuje dokonca aj pri nízkych teplotách podstatne lepšie odstraňovanie aj tých najodolnejších škvŕn, pričom zanecháva textíliám ich žiarivé farby.

Persil Sensitive s prírodným mydlom.

Henkel teraz ponúka Persil Sensitive s obsahom prírodného mydla. Nielenže má tradične vysoký prací účinok a zároveň nedráždi pokožku, ale prepožičiava bielizni aj jemnú vôňu. Parfum bol vyvinutý a úspešne testovaný v laboratóriách spolu s Nemeckou asociáciou alergikov a astmatikov.

Persil Color ponúka lepší účinok než kedykoľvek predtým.

Popri prísadách, ktoré zabezpečujú účinné pranie aj pri nízkych teplotách, obsahuje Persil Color aj látky, ktoré špeciálne ochraňujú farby tak, že farebné tkaniny zostávajú dlhšie žiarivé.

Persil Black Gél: Čierna je krásna.

Inovatívny Persil Black Expert Gél vďaka zloženiu Black Fix ponúka špeciálnu ochranu tmavých a čiernych tkanín a dokonalé odstránenie aj tých najodolnejších škvŕn. S novým Persilom Black Expert je čierna nielen krásna, ale aj zostane krásna…

Nový Persil Expert Duo-Caps: Dvojitá pracia sila pre Vašu bielizeň.

Prvá preddávkovaná dvojkomorová kapsula ponúka účinnú kombináciu tekutého odstraňovača škvŕn a posilňovača žiarivých a jasných farieb pre dokonale čistú bielizeň tým najpohodlnejším spôsobom.

Persil Expert: Dokonalá čistota už od 20 °C.

Inovované zloženie teraz ponúka Persil čistotu už od 20 °C. Zatiaľ, čo šetríte energiu, farby vášho oblečenia budú žiariť.

Persil Expert Duo-Caps: Freshness by Silan Color s dlhotrvajúcou sviežosťou

Nové zloženie našich Persil Expert Duo-Caps poskytuje zážitok z dlhotrvajúcej sviežej vône potvrdený vynikajúcimi výsledkami testov sviežosti po usušení oblečenia.

Persil Expert Lavender Freshness.

Nový Persil Expert Lavender Freshness odstráni aj tie najodolnejšie škvrny už pri nízkych teplotách a zároveň vaše oblečenie prevonia dlhotrvajúcou sviežou vôňou levandule. Tento produkt je dostupný vo forme prášku, gélu aj kapsúl.

Persil Premium: Najlepší Persil všetkých čias

Persil Premium prináša nové štandardy v praní bielizne vďaka svojej vysoko účinnej receptúre, ktorá kombinuje tie najsilnejšie odstraňovače škvŕn a rozjasňovače pre prémiovú čistotu a dlhotrvajúcu vôňu.