Skip to Content

Hygienicky čistá bielizeň

Hygiena znamená oveľa viac než len žiarivú čistotu. Ak sa chcete dobre starať o svoju rodinu, začnite riadnou hygienou. Dôverujte technológii Persil Deep Clean pre hygienicky čistú bielizeň.

Hygiena znamená oveľa viac než len žiarivú čistotu.

Dávame vám sľub

Čistá bielizeň je dôležitá pre blaho vašej rodiny a blízkych. Vďaka technológii Deep Clean vám všetky výrobky Persil zaručia výsledky bez škvŕn. Na odstránenie starých alebo nepoddajných škvŕn sú obzvlášť vhodné práškové univerzálne pracie prostriedky, pretože obsahujú bielidlá. To platí aj pre pranie bieleho textilu. Varianty na farebnú bielizeň boli vyvinuté špeciálne na pranie farebných textílií a odevov, a preto napríklad neobsahujú ani bielidlá, ani optické zjasňovače, aby boli mimoriadne jemné k farbám. Gél Persil Sensitive je napríklad vhodný aj na farebnú bielizeň.


Vďaka technológii Deep Clean vám všetky výrobky Persil zaručia výsledky bez škvŕn.

Keď je potrebná zvýšená hygiena

Na dosiahnutie hygienicky čistej bielizne odporúčame použiť prášok Persil Regular. Na zabránenie znečisteniu a zlepšenie čistoty práčky je tiež užitočné prať v pravidelných intervaloch, v bežnej domácnosti približne raz týždenne, pri vyšších teplotách (napr. 60 stupňov) s práškovým univerzálnym pracím prostriedkom Persil.

Pranie pri vyšších teplotách

Naše odporúčanie platí aj vtedy, ak v domácnosti žijú ľudia s nákazlivým ochorením, ako je chrípka, s atletickou nohou, kožnými alebo črevnými infekciami alebo s oslabeným imunitným systémom. Pred každým cyklom prania skontrolujte pokyny k starostlivosti uvedené na štítku oblečenia. Takisto je dôležité vedieť, že pracie prostriedky na báze bielidla nie sú vhodné na farebné a tmavé materiály.

Vyberajte si dlhšie pracie programy

Dobré veci potrebujú čas – pri náročnej bielizni by ste sa tiež mali vyhnúť krátkym programom alebo rýchlym cyklom a voliť prací program s najdlhším trvaním.

Po vypratí sa vždy pokúste bielizeň ihneď vyvesiť na šnúru alebo sušiak, aby sa zabránilo tvorbe baktérií v bubne z dôvodu vysokej vlhkosti spôsobenej mokrou bielizňou.

Ak to umožňujú poveternostné podmienky, nechajte bielizeň podľa možnosti sušiť na vzduchu a nepoužívajte sušičku.

Hygiena v čase koronavírusu

Upozorňujeme: žiadny z našich súčasných výrobkov nie je účinný proti koronavírusu. Zatiaľ nie je možné vykonávať komerčné testy na nový koronavírus (SARSCoV-2). Preto odporúčame, aby ste doma vykonávali ďalšie hygienické opatrenia a prispievali tak k zdravému prostrediu. Ďalšie užitočné informácie nájdete tu:

https://www.henkel.sk/spolocnost/spolo%C4%8Dne-proti-korone

Nájdite dokonalý výrobok pre vaše potreby

  • náš prací prostriedok vhodný pre alergikov tou správnou voľbou pre vašu bielizeň!

    Citlivá pokožka

    Gél Persil Sensitive -bol vyvinutý pre ľudí s citlivou pokožkou. Receptúry tohto výrobku , ktoré sú mimoriadne znášanlivé s pokožkou, obsahujú špeciálne vyvinuté vonné látky vhodné pre alergikov a neobsahujú žiadne farbivá.

  • Naše certifikáty

    Naše certifikáty

    Henkel je priekopníkom vo vývoji ekologických pracích prostriedkov a ako prvá spoločnosť podpísala v roku 2005 „Chartu A.I.S.E. pre udržateľné umývanie a čistenie“. Spoločnosti, ktoré sa pripoja k tejto iniciatíve medzinárodného združenia v oblasti prania a starostlivosti o domácnosť, sa zaväzujú neustále zlepšovať svoje procesy a každoročne podávať správy o dosiahnutom hospodárskom, environmentálnom a sociálnom pokroku na základe stanovených kľúčových číselných údajov.