Obrázok pračky
Loading...

Perte pri nízkych teplotách, tým znížite svoj podiel na zmene klímy

V priebehu rokov sme neustále zlepšovali receptúry značky Persil, aby sme zaistili špičkovú účinnosť prania už pri nízkych teplotách.

S našou receptúrou na studené pranie môžete svoje oblečenie prať pri nižšej teplote a mať ho vždy čerstvo opraté a zároveň ušetriť na poplatkoch za elektrinu až 60 eur ročne.. Ak budete prať na 30°, môžete navyše znížiť vplyv svojej práčky na zmenu klímy až o 50 %. 

Naplňte svoju práčku čo najviac a ušetrite na poplatkoch za elektrinu

Ak práčku naplníte čo najviac, pomáha to nielen šetriť vodou, ale aj usporiť na účtoch za elektrinu.

Ak si budete pranie plánovať a budete triediť oblečenie podľa miery znečistenia, môžete predchádzať praniu s poloprázdnym bubnom, šetriť tak pracím prostriedkom a zároveň ušetriť až 70 % ročných poplatkov za elektrinu.

Vypočítajte si svoju ekologickú stopu

Venujte niekoľko minút kalkulačke vyvinutej spoločnosťou Henkel a nemeckým inštitútom Wuppertal Institute a dozviete sa, ako vaše osobné rozhodnutia ovplyvňujú vašu uhlíkovú stopu. Pomocou tejto kalkulačky môžete rýchlo zistiť svoju ekologickú stopu.

Aby bola naša planéta čistejšia

Naše certifikáty

Henkel je priekopníkom vo vývoji ekologických pracích prostriedkov a ako prvá spoločnosť podpísala v roku 2005 „Chartu A.I.S.E. pre udržateľné umývanie a čistenie“. Spoločnosti, ktoré sa pripoja k tejto iniciatíve medzinárodného združenia v oblasti prania a starostlivosti o domácnosť, sa zaväzujú neustále zlepšovať svoje procesy a každoročne podávať správy o dosiahnutom hospodárskom, environmentálnom a sociálnom pokroku na základe stanovených kľúčových číselných údajov.

Zodpovednosť Henkel

Ako priekopník v oblasti udržateľnosti chceme prinášať nové riešenia v záujme udržateľného rozvoja a zodpovedne a s hospodárskym úspechom rozvíjať naše podnikanie. Zahŕňa to všetky činnosti našej spoločnosti – v celom hodnotovom reťazci.