Zvyčajné problémy pri odstraňovaní škvŕn z bielych nohavíc

Na tmavom oblečení nie sú mastné škvrny alebo škvrny od kávy veľmi viditeľné. No z bieleho oblečenia takéto škvrny priam kričia. Veľmi časté sú aj škvrny od trávy, najmä na športovom oblečení. Kľúčom k úspechu pri odstraňovaní škvŕn od tekutín (krv, šťava, čaj) a jedla (rajčinová omáčka, karí alebo ovocie) je škvrny UTRIEŤ, nie drhnúť. Škvrny je možné vydrhnúť z tvrdých povrchov, no škvrny na oblečení by sa v tomto prípade iba rozšírili a vstrebali do vlákien materiálu.

 

Návod na odstraňovanie škvŕn z bielych nohavíc:

Aký je teda postup odstraňovania škvŕn z bielych nohavíc?

 

  1. Vyberte vhodný čistiaci prostriedok a odstraňovač škvŕn na biele textílie.
  2. Zoškriabte tuhé zvyšky lyžičkou alebo tupým nožom.
  3. Utrite škvrnu čistou handričkou, aby nasiakla čo možno najviac tekutých zvyškov.
  4. Vyčistite vhodným čistiacim prostriedkom Persil.
  5. Oblečenie vyperte podľa materiálu pri najvyššej možnej teplote uvedenej na etikete.
  6. Skontrolujte, či škvrna zmizla.

 

Výber správneho čistiaceho prostriedku

Skontrolujte (podľa etikety), či sa nohavice môžu prať v práčke. Na odstránenie škvŕn z oblečenia vyrobeného z jemného materiálu, ktoré sa musí prať ručne, použite čistiaci prostriedok Perwoll. Na biele nohavice, ktoré sa môžu prať v práčke, použite Persil Regular alebo Persil Power Gel.

 

Čistenie

Zoškriabte z nohavíc tuhé zvyšky a tekutinu utrite čistou a suchou utierkou. Potom nalejte Persil Power Gel priamo na škvrnu, jemne vydrhnite a nechajte 5 minút pôsobiť. Ak máte čo dočinenia s odolnými škvrnami, namočte na niekoľko hodín nohavice do vody a čistiaceho prostriedku Persil.

 

Pranie a vypláchanie

Vyperte oblečenie pri najvyššej možnej teplote podľa typu materiálu. Informácie o teplote sú uvedené na etikete. Ak máte čo dočinenia s odolnými škvrnami, postupujte znova od začiatku. Nalejte väčšiu dávku čistiaceho prostriedku Persil a nohavice nechajte vo vode namočené dlhšie.

 

Kontrola

Pred vysušením sa vždy uistite, že škvrna úplne zmizla.

 

Odstraňovanie škvŕn z bielych ľanových nohavíc

Ľan je pevný materiál, ktorý sa môže prať v práčke, no zároveň má vyššiu priepustnosť. Ľanové oblečenie je preto pohodlné na nosenie hlavne v lete, no zároveň sa škvrny ľahšie vstrebú do materiálu. Ak chcete vyčistiť škvrnu z bielych ľanových nohavíc, použite čistiaci prostriedok a odstraňovač škvŕn a nechajte pôsobiť min. hodinu. Odstraňovač škvŕn sa musí vstrebať do vlákien materiálu a škvrnu z neho „vytiahnuť“.

 

Zababrali ste si biele nohavice? Vďaka tomuto postupu sa farba nohavíc obnoví a zostanú žiarivé aj po vyčistení.

Press Play to listen to the article

Your browser does not support HTML5 <AUDIO> element. Download audio.